RE: Sponzoruse

#16 von Nelly Hexe , 06.11.2009 10:46

nisi fulala...ali ako ne mijenja cesto sponzora,mislim ulovi jednom
i ima sponzora za cio zivot.. nije mi tako ni nemoralno.
a ni glupo jer ta uziva zivot bez obzira sto mi govorili

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#17 von Susi , 06.11.2009 10:52

Desi se i to, ali mislim da to nije normala....

Uostalom takve zene imaju same sa sobom problem: Ne mogu sa ponosom starit, starost
im je najveci prijatelj. Jer ljepotra prolazi a kaj onda ostane?

Ali meni nikako nije jasno di je takvim zenama ostala ponos?

Susi  
Susi
Besucher

#18 von Nelly Hexe , 06.11.2009 11:08

ja mislim da su se one kvalitetno zbrinule za starost ..zato su investirale mladost i ljepotu..
u sta smo je investirale mi "nesponzoruse" .. proci ce i nasa mladost i ljepota
a i ljubav ne traje vjecno..svom riziku kojem su one izlozene, izlozene smo i mi..
to su samo neka moja razmisljanja

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#19 von Susi , 06.11.2009 11:33

Nisam mislila na jedan zivot pun novaca od kojih si skoro sve
mozes kupit.
Mislila sam vise na unutrasnjost. Kako se takve zene osjecaju
znajuci da mogu biti samo ponosne na izgled a ne na djela ili
neku karijeru. Kuzis?
Polazim od sebe i mene ne bih ispunjavalo biti samo ljepa. Osjetila
bi se prazno.....tupavo, kako god hoces.

Susi  
Susi
Besucher

#20 von Nelly Hexe , 06.11.2009 11:40

meni bi falilo ono zrno samostalnosti.
onaj osjecaj da mu mogu dati korpu ako me povrijedi.
onaj osjecaj da sam si dovoljna i da mogu bez njeg i da sam s njim samo jer to zelim.
ne zato jer bilosto trebam.
-s druge strane , ne poznam niti jednu nezadovoljnu sponzorusu,
nekako mi se sve cine sretne. bar tako izgledaju,
sto im je unutra..da im smeta, valjda bi promijenile..
ocito im je luksuz dovoljna nadoknada tih nasih sitnih zahtjeva

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#21 von Morska vila , 06.11.2009 12:38

našla...

Fenomen parazitskog ženskog ponašanja koje je postalo primjetno posljednjih desetak godina, snalažljivo se i dalje održava na životu. Štoviše, brzo evoluira i širi se na ovom našem plodnom prostoru kojim još uvijek cvjeta siva ekonomska zbilja. Osim duhovitog naziva „sponzoruše", plitkog moraliziranja i duhovitih novinskih napisa još uvijek nismo primijetili da se netko od sociologa i psihologa i ozbiljno pozabavio ovim tužnim društvenim i spolnim fenomenom. Bez preozbiljnih namjera odlučili smo pod mikroskopskim staklom secirati vanjske, pojavne, prepoznatljive karakteristike sponzoruša, ukratko: locirati problem u prostoru i vremenu ...

ŠTO SU I TKO SU SPONZORUŠE?

Djevojke uglavnom između 17 do 25 godina. Budući da si ne mogu same plaćati izlaske, odijevati markiranu garderobu i dobro se zabavljati, smatraju neophodnim pronaći adekvatnog sponzora. Ili više njih. A svoje potrebe plaćaju drugačijom vrstom usluga. Mnogi tvrde kako gro sponzoruša zapravo potječe iz nekadašnje srednje, danas osiromašene i zaboravljene klase koje su u želji da si odmah i brzo priušte dobru zabavu zauzvrat za svoje seksualne usluge dobivale odjeću s potpisom, večere i provode na otmjenim mjestima te ponekad - ovisno o poslovima svog sponzora - usluge ili robu iz njegovog butika, kozmetičkih salona...

RAZLIKE MEĐU SPONZORUŠAMA?

Među znalcima i muškim pseudoetičarima postoji podjela na sponzoruše moralis i sponzoruše vulgaris. Prve, naime, pokušavaju bijednom društvenom zbiljom opravdati svoje zvanje. Ove druge navodno pribjegavaju sponzorizmu iz uživanja i zabave - prije svega zbog društvenog rejtinga, a sve manje iz stvarne nužde.

SPONZORUŠE I UDAVAČE?

Kako se približavaju 25. godini ta se dva pojma u svojim aspiracijama sve više izjednačavaju. Pa ipak, sponzoruše se u pravilu nikad ne fokusiraju samo na jednog do dva frajera. Njihov cilj nije dugoročno se lošije ili bolje zbrinuti, već financijski izmoriti svoju žrtvu i što više profitirati. U pravilu ipak su međusobno kolegijalnije od udavača, znaju pomoći kolegici i izmijeniti s njom pokoju nužnu informaciju, a svakako su manje ljubomorne od običnih zaljubljenih žena-lovaca.

METODE, ZNANJA I VJEŠTINE?

Prvo pronađu metu ocjenjujući ju najčešće prema vrsti, snazi i vrijednosti njegovog transportnog sredstva. Nerijetko imaju prave popise potencijalnih sponzora, s detaljnim podacima o njihovim pokretnim i nepokretnim raspoloživim dobrima, pa sve do telefonskih brojeva, adresa, prijatelja i omiljenih meeting points.

Jednom uhvaćeni sponzor potencijalno je uvijek dobar izvor kakve usluge - vožnja njegovim automobilom, korištenje njegovog solarij salona, ekstravagantnog dara, noćnog provoda ili egzotičnog godišnjeg odmora. I te kako trebaju znati kako se nametnuti sponzorima, uletjeti u njihov vidokrug, no prije svega - brzo im se i sigurno prilijepiti.

Sponzoruše izuzetno drže do statusnih simbola i njihovi su pravi znalci; prepoznaju sjaj rolexa na stotinjak metara, a nepogrešivo razlikuju lažnjake od originala. Po zvuku mobitela za susjednim stolom kafića, kosim pogledom na profil njegovih sunčanih očala i privjesak koji se ljulja s njegovih mokasinki stručnim pogledom u roku od „cirka" dvije minute znaju o kakvom je protivniku riječ.

U muškom vokabularu za njih se rabi i naziv pijavice što možda dovoljno govori o prepoznatljivom načinu rada i pri stupu žrtvi/mušteriji.

Morska vila
Besucher

#22 von Nelly Hexe , 07.11.2009 12:10

sad kad smi rijesili fenomen zenskog sponzorstva,
pozabavimo se novom suvremenom drustvenom pojavom -muskim sponzorusama
ima ih, ima....

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#23 von opicen , 07.11.2009 15:11

znas li koju takvu nelly ...

opicen  
opicen
Besucher

#24 von Nelly Hexe , 07.11.2009 19:49

znam ih nekoliko

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#25 von Kamilica , 07.11.2009 19:54

jel sponzorusa zena koja je udata, coek joj se jako naglo obogatio preko svake mjere i granice
koja radi recimo 3 dana u mjesecu "tek toliko... da ode malo ... na staro radno mjesto..." ( citaj da digne tlak onima koje rade puno rdno vrijeme )
kojoj je jedina zanimacija peglanje njegove kartice ????

Kamilica
Besucher

#26 von Nelly Hexe , 07.11.2009 19:56

po onoj gore definiciji - nije. ali po mojoj jeste i oduvijek je bila.
ne da mi se pisati o jednoj s kkojom sam zajedno ucila..ta cak nije ni krila svoje ciljeve,
a ciljevi su joj bili jako veliki. sto je najgore (kako za koga ) i ostvarila ih je

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#27 von Kamilica , 07.11.2009 19:57

takva je i ova moja
al je simpaticna, vrag je odnio
radi 3 dana u mjesecu
inace, ide na kozmetiku, na geliranje noktica, na fitness, ide u grad, ide iz grada
sjedi i gleda kako joj raste cvijece u vrtu ( koje je posadila firma )
sjedi i divi se kuci ( koja je fakat super sredjena )
i tak
fino joj je
tak kaze barem

Kamilica
Besucher

#28 von Nelly Hexe , 07.11.2009 20:18

ne mora mi ni rec da joj je fino
vjerujem joj i bez toga
to je vec neka sofisticirana sorta sponzorusa.
nema , evolucija je i na njih djelovala
nekad sam muislila sve najgore o njima...ali kasnije
kad razmislis o ovom i onom
pocnes ih pomalo i respektovati

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

#29 von opicen , 07.11.2009 22:04

hmmm nemojte biti nepostene..ako je on to sve postigao nakon vjencanja nemojte nju osudjivati
isto tako je mogla naletjeti na pijanca ili kockara,ili nasilnika ...jbg.posrecilo joj se

opicen  
opicen
Besucher

#30 von Nelly Hexe , 07.11.2009 22:33

sreca se ne nalazi , nego se potrazi

Nelly Hexe  
Nelly Hexe
Besucher

imate li neki spleen?
Bioenergicar-i ?

Xobor Xobor Forum Software