mi i oni

#1 von Kamilica , 23.01.2010 13:30

potaknuta miskovim upisima u tesko je reci kojoj temi, te mojim dozivljajem prije koji dan, otvaram ovu temu

razlike izmedju drzavljana strane zemlje u kojoj trenutno ili za stalno zivis i nas, razlike u mentalitetu, obicajima, sto te je zacudilo ili te jos uvijek cudi, a sto ti se cini da je bolje kod njih nego kod nas ?

evo, ja sam pozvna na svadbu rane kolegice koja zivi oko 70-80 km, na pozivnici pise da je vjencanje u opcini u 11 prijepodne a festa pocinje oko 19 sati. pozvani smo i na vjencanje i na party. na pozivnici fino pise, vrijeme izmedju vjencanja i pocetka party-a si organizirajte sami, nas grad nudi nekoliko kulturnih ljepota koje vrijedi pogledati. sto bi rekla ekipa u hr da dobije takvu pozivnicu ?

Kamilica
Besucher

RE: mi i oni

#2 von Susi , 23.01.2010 14:59

Ekipa u Hr ti ne bi ni dosla u takve svatove....kad se slavi onda se slavi cijeli dan i noc (najmanje). Zamisljam kako bi bilo da smo mi takve pozivnice poslali....

Kada nadjem vremena bum napisala koje razlike ja primjecujem

Susi  
Susi
Besucher

#3 von Misko , 23.01.2010 16:00

-zanimljiva pozivnica Kamilice,zanimljiva.

-a sta rec na to,nista.hahahahah.Barem da su vam organizirali neku zabavu za to vrijeme i nekog turtistickog vodica pa aj,aj al ovako.

-gdje ce mladenci bit u to vrijeme?Na rucku?

Misko
Besucher

#4 von Kamilica , 23.01.2010 21:19

pa mladenci idu kuci , ono, odmor i priprema za vecer
a mi... hotel soba ili nekud u brda ili kuda koji, mili moji....
uglavnom, za veceru ce oni sami pripremiti nesto malo fingerfooda tak da nije nadomet da odemo i na vaceru nekud prije partya

Kamilica
Besucher

#5 von oko , 23.01.2010 21:21

Oho nova tema
Bas su ovi moderatori aktivni

oko
Besucher

#6 von Susi , 23.01.2010 21:24

Zitat von kamilica
pa mladenci idu kuci , ono, odmor i priprema za vecer
a mi... hotel soba ili nekud u brda ili kuda koji, mili moji....
uglavnom, za veceru ce oni sami pripremiti nesto malo fingerfooda tak da nije nadomet da odemo i na vaceru nekud prije partya

Pa jel oni ne budu imali crkveno vjencanje?

Susi  
Susi
Besucher

#7 von Kamilica , 23.01.2010 21:24

de de oko, smiri hormone i opisi koji tvoj dozivljaj

@susi, ne nikakvo crkveno, ona je ateist i vegetarijanka

Kamilica
Besucher

#8 von oko , 23.01.2010 21:36

A nemam ja samo jedan dozivljaj takve vrste
Ima ih vise,al jednog cu onak za primjer.

Pozvani u svatove,daleko na sjever Njemacke.Spakovali se kao da idemo na mars,sve smo ponijeli,kao kad se ide na ljetovanje .
Vjencanje i te fore znali smo da ce biti obavljeno onak kak je Kamilica opisala,prije podne,al mi i tak ne stignemo na to,dug put.Klopa je bila i tako glavni motiv .Stigli ma ono u sekundu,svi vec sjede,atmosfera svecana,al na stolu samo nekoliko flasa mineralne.Odma me presjeklo,vidim ja tu nesto ne stima.Ustane otac mladozenje i bla bla na njemacki,ja nervozan ,nemam pojma sta prica,jel na njemacki znam samo jest i smijat se.Aj zavrsio on i sad gosti poceli predvat pokloncice.Hmmm,a jos se nista nije jelo,Ajd dam i ja ,usput to mi je bio najveci promasaj u zivotu,slika za 400€ nikad to necu prezalit Onda je stigla kava,ajd mislim krenilo je.Al kad su rekli da mozemo i kolac po izboru,znaci nema prejedanja,znao sam da je ovo katastrofa.Onda sam pojeo taj jedan kolac,malo se pricalo i polako neki odlazili.I ja sam naravno,izletio i potrazio prvi mc donalds.

oko
Besucher

#9 von Kamilica , 23.01.2010 21:39

jel si pobjegao od straha da ne bi platio tu kavu i kolac ? :mrgreen
ili te konobar uhvatio kod auta

Kamilica
Besucher

#10 von Susi , 23.01.2010 21:44

Oh Boze moj, znala sam da njemacki svatovi i nisu bas nesto, ali da je tako katastrofalno bilo......
Zakaj su uopce pozvali bilokoga?

Ali istina da Njemci ne znaju slavit. Ovi nasi prijatelji koji su dosli u HR u nase svatove su
ostali odusevljeni jer prije takvo nesto nisu dozivili kamo li vidjeli.
Velika razlika je ta da nemaju neke obicaje kao npr. dolazak po mladu, procedura oko mlade....
da ne nabrajam sve. Njima je to bilo toliko zanimljivo i ako nisu ni jednu rijec skuzili da budu
valjda jos i za 10 godina o tome govorili.
Slavit definitivno ne znaju!

Susi  
Susi
Besucher

#11 von oko , 23.01.2010 21:49

Slucaj dva

Ovo nije bilo tak daleko,a i bliza familija,ono svoji smo si
Prije podne smo bili na jednom lijepom trgu uz fontanu tu se pilo ,prialo i cekalo da mladenci izadju iz opcine i iz kojeg vraga,sta ja znam.Onda su nam se pridruzili isve je bilo ono,oke.
Vecera i proslava je bila u jednoj lijepoj vodenici,sve pet.Nije ni klopa bila tak losa,(ne kao kod nas) al onak na nivou.Kad je na nivou ,uvijek se slabo najedem.Od zabave,bilo je malo plesa,uz cdove i
karaoke,uglavnom tak,prolazna ocjena.I kad se priblizilo kraju,krenem ja prema izlazu.Kad vraga trci netko za mnom ,konobar.Nest mi prica sav se razkokodako,ne znam sto hoce.Zovnem ja pomoc ,objasne mi moram platit ???? Molim???? Oke platim 90 € i odem.Bas su oke ti obicaji tamo

oko
Besucher

#12 von Kamilica , 23.01.2010 21:49

a nisu bas svi takvi, bila sam kod jedne druge kolegice, bilo je lijepo, pocelo je sve oko 11, vjencanje u crkvi, standesamt je bio vec koji dan prije.
iza vjencanja rucak, nekoliko vrsta jela, kolaci, kava , pica, muzika za ples, sve je bilo prilicno u granicama normale. gotovo je bilo oko 22 sata.

sad za ovu je dogovor da nekoliko dana prije svadbe svi koji su pozvani, ama bas svi, posalju mladencima kao vic paketic s nekoliko sapuna. kao za iznenadjenje. a oni nece imati pojma odakle im to stize, nek idu na postu i nek dizu oko stotinjak paketica, tokom cijelog tjedna.
ideja je bila novine, sapun ili cajeve. odluka je pala na tvrdi sapun.

Kamilica
Besucher

#13 von oko , 23.01.2010 21:51

Zitat von Susi
Oh Boze moj, znala sam da njemacki svatovi i nisu bas nesto, ali da je tako katastrofalno bilo......
Zakaj su uopce pozvali bilokoga?

Ali istina da Njemci ne znaju slavit. Ovi nasi prijatelji koji su dosli u HR u nase svatove su
ostali odusevljeni jer prije takvo nesto nisu dozivili kamo li vidjeli.
Velika razlika je ta da nemaju neke obicaje kao npr. dolazak po mladu, procedura oko mlade....
da ne nabrajam sve. Njima je to bilo toliko zanimljivo i ako nisu ni jednu rijec skuzili da budu
valjda jos i za 10 godina o tome govorili.
Slavit definitivno ne znaju!

Varas se Susi.Znaju jako dobro slaviti i veselit se ,i napit i ne najest,nego se nazderat.
Al su prokleto skrti

oko
Besucher

#14 von Kamilica , 23.01.2010 21:55

bila ti ja tak nekaj bolesna, ili nekaj polubolesna ne znam vise tocno
uzeo meni doktor krv i kaze "tee tinken und abwarten" ( piti caj i cekati )
nis, mislim si ja, ok, imam cajeva stokojekakovih al volila bi znati koji caj bi ipak bio najbolji
pa sam ga pitala koji caj preporuca

za one koji ne zive u njem. to je samo uzrecica koja znaci, nista ne radi i cekaj

Kamilica
Besucher

#15 von oko , 23.01.2010 22:00

E da sjetio sam se i jednog neobicnog obicaja kojem sam prisustvovao kod mladenaca.
Drugi dan poslije vjencanja,u 16 h pred njihovim stanom na ulazu u zgradu skupilo se poveliko drustvo.Prijatelji,rodbina,susjedi,svatko je donio nesto od keramike ili porculana(mislim dal je pravi porculan nisam siguran) i onda se pocelo razbijat.Letili su servisi za jelo,case,flase,vaze,wc skoljke....uglavnom opci kaos.Kak mi je bilo zao svega sto su porazbijali,mogo sam to sve kuci ponijeti,sve novo .Uglavnom poprilicna gomila razbijenog.E sad je fora da to mlada mora sve pokupit i pocistit,kao nek zna sto je ceka u braku.I takooo

oko
Besucher

jeste li ikad bili u
Gdje nam je Misko?

Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz