Japan

#1 von Susi , 13.03.2011 16:18

Jel itko od vas prati desavanjsa u Japanu? Katastrofa....
Ali s druge strane se pitam da li je bila pametno atomske reaktore tamo gradit gdje je takva katastrofa vec unaprijed "programirana?

Susi  
Susi
Besucher

RE: Japan

#2 von angie , 13.03.2011 21:13

11.09.01-11.03.011 numeroloski gledano poklapa se THE END 21.12.012.....endet der Mayer Kalender..Meine Gedanken kreisen momentan nur um Japan..

angie
Besucher

#3 von Morska vila , 14.03.2011 12:13

tek kod ovakvih katastrofa vidi se koliko je covjek zapravo jadan, mali, nemocan
sva znanja i napredna tehnologija, sve to pada na koljena pred prirodom

ja se prisjecam prosle godine
tu negdje otprilike u ovo vrijeme nije bilo niti jednog aviona na nebu
erupcija islandskog vulkana koja je paralizirala kompletan zracni promet

sto se tice atomske energije, japanci su dobro pripremljeni
atomsku kalvariju su prosli sa hirosimom i nagasakijem
iako se posljedice ne mogu izbjeci ,
rizik koji sa sobom nosi jedno takvo nuklearno postrojenje japancima je dobro znan
ali u taj rizik se uslo

ja sam ovdje u krugu od nekih 150 km okruzena sa tri nuklearke
prva mi je 20 km od mene i to stara skatula u kojoj ak nes rikne
nit ima plana, nit ima zastite, niti je ista pripremljeno
atomska sklonista za stanovnistvo ovdje su nepoznanica

kaze mi jedan deda koji je radio na gradnji nuklearke kak su tri dana bez prekida upumpavali beton
i pokazuje kak je beton pola metra debeo
ak pola metra betona izdrzi....

japancima se divim s kojom oni disciplinom i kako stojicki podnose veliku nesrecu koja ih je snasla

Morska vila
Besucher

#4 von Misko , 15.03.2011 12:31

-dok neke civilizacije unistavaju ove prirodne katastrofe uz pomoc ljudskog nauma kao sta je sad nazalost slucaj u Japanu,u to vrime neki se sami unistavaju,Ko nas Gadafi (taj je izgubija naum i um)

-strasno je sve ono za gledati a kamo li prisustovati.

ps.meni se stalno vrti po glavi kako se novinarstvo i mediji nagrcu para dok se dgadjaju sranja.(ono,ovo je hrana za mnoge a mediji su kuhari i konobari)

Misko
Besucher

#5 von Morska vila , 16.03.2011 12:44

gadafi
..hm

daj ono..svi se nes premisljaju bi li, ili ne bi li se mijesali,
ja bi to po kratkom postupku

nekog super tajnog spijuna- junaka -heroja , snajper u ruke i nema gadafija

kao da je to tesko
je da
ali treba prvo izracunati koliko se novca moze utrzit s gadafijem, pa onak.. nek on divlja i rusi i ubija
pa kad se malo sve smiri onda ce svemocna amerika i europa krenut u obnavljanje razrusene libije
ali prije toga treba prodat sto vise oruzja ..ne ?

gadi mi se vise ovaj svijet--ali onak globalno bas

Morska vila
Besucher

#6 von Susi , 16.03.2011 22:37

Priroda nam je ipak pokazala tko je "sef" ove zemaljske kugle.
Smeta mi da covjek jos uvijek misli kako je najpametnije bice u cijelom univerzumu, kako sve rizike moze unaprijed "izracunat", e moze kurac kako se je opet
pokazalo. Ali kaj smo naucili od toga? Nista! Kaj bumo naucili iz te katastrofe? Opet nista! Jel kada vidim koliko atomskih reaktora Rusija i Kina grade onda mi dodje
zlo. Mozemo mi u Njemackoj iskljucivati sve reaktore. Kaj nam vrijedi? Ponovo nista, ako cijeli ostali svijet oko nas i dalje drzi to tih atosmkih reaktora.
Meni dodje isto zlo kad vidim kuda taj svijet ide. Jedan Gadafi ubija svoj narod a par km dalje u Japanu ljudi ne znaju kaj im nosi buducnost. Pa jel je to jos normalno?
I kaj bu sa generacijama poslje nas? Jel to ikoga zanima? NE! Zivimo po principu: Boli me kurac za daljne generacije!
Sta bi bilo da su stari egipcani tako mislili? Sta bi bilo danas da su oni imali te atomske reaktore? Da smo naisli na neke bacve u kojima su te izgorene sipke? Bas bi znali o cemu se radi, mos misli! Kaj bu za 500 ili 1000 godina kada naidju na to "atomsko smece"? Ako ce uopce covjeka jos bit.....

Danas me jedna firma zove i zali se kako smo bezobrazni da dizemo cijene USB-Stickova....je da, nemam pametnijeg posla i nema drugih problema nego tvoje USB-Stickove, jebali te oni i naravno da sam ja dosla na ideju dici te cijene , glupaco jedna. Onda sam joj objasnila da te chipove rade Japanci i da sigurno zna kaj se je tamo desilo i da vecina firma ne dela jer ne mogu delat. Ne, njoj to ne ide u glavu, pa kako je to moguce, pa kako ovo, pa kako ono...Boze dragi, zar smo toliko daleko otisli da je jedan jebeni stick vazniji od ljudskog zivota i te cijele katastrofe? Malo mi je trebalo da joj kazem neka si stickove gurne u rit.

I da, ljuta sam! Ljuta jer vidim te slike i ne mogu nikaj napravit. Jer sam bez rijeci, bezmocna...
I zahvalna sam, da sam tu di jesam i da mi je dobro, da se ne moram brinuti. Jer te brige koje mi furamo su macji kasalj prema tome kaj se po svijetu desava!

Susi  
Susi
Besucher

#7 von Misko , 17.03.2011 21:16

-Susi ja te ne kuzim????????

-kakve ce pomoci imat Japanci s tim sta su se digle cijene njihovih proizvoda ak vama nabavna cijena ostaje uvijek jedna te ista tj. te proizvode koje sad pokusavate prodat po skupljoj cijeni niste narucili danas nit jucera vec odavno prije ove katastrofe i platili ste je po toj tad nabavnoj cijeni.? Poslat ce te im te novce koje ste zaradili dodatno???
-il radite na zaradu pa saljete postotak od zarade Japancima???
-kakve ce tu pomoci imat mali Japanski covik koji to proizvodi ak ce mu placa ostat onakva kakva je do sad bila????

-kakve uopce ima veze po kojoj netko cjeni prodaje onima koji proizvodu i svoje proizvode prodaju po svojoj prodajnoj cijeni????

-di je ovdje kvaka?

Misko
Besucher

#8 von Susi , 21.03.2011 22:47

Zitat von Misko
-Susi ja te ne kuzim????????

-kakve ce pomoci imat Japanci s tim sta su se digle cijene njihovih proizvoda ak vama nabavna cijena ostaje uvijek jedna te ista tj. te proizvode koje sad pokusavate prodat po skupljoj cijeni niste narucili danas nit jucera vec odavno prije ove katastrofe i platili ste je po toj tad nabavnoj cijeni.? Poslat ce te im te novce koje ste zaradili dodatno???
-il radite na zaradu pa saljete postotak od zarade Japancima???
-kakve ce tu pomoci imat mali Japanski covik koji to proizvodi ak ce mu placa ostat onakva kakva je do sad bila????

-kakve uopce ima veze po kojoj netko cjeni prodaje onima koji proizvodu i svoje proizvode prodaju po svojoj prodajnoj cijeni????

-di je ovdje kvaka?

Miskec, ajd da ti objasnim...tako da skuzis.
Nitko u Europi nije digao cijene, cijene tih proizvoda variiraju iz dana u dan. Posto Japan proizvodi vecinu tehnike mos si valjda zamislit kaj nas jos ceka. To kaj je sada na lageru to ce se prodat ali jasno je da se lageri lagano ali sigurno prazne. I zato su ti proizvodjaci podigli cijene. U Japanu je trenunto isto jako tesko uopce nekoga dobit telefonom u firmama, jer ako nisu unistene firme onda su radnici pobjegli jer imaju drugacije probleme. Samo jedan primjer: Jedna velika njemacka firma je svoje proizvodne firme u Japanu upitala kaj je sa proizvodnjom i kako dalje. Na 97 pisma je doslo 12 odgovora od ostalih se nista ne zna...e sada si ti misli.
Zalosno, ali tako je kako je. I zato ne brini, nismo mi digli cijene zbog tudjeg zla i ja mislim da bi me sef zadavio da sam to napravila jer to se ne radi.

Kaj je isto jos morbidna istina: Kaze se da cu cijene goriva za nas pasti zbog tragedije koja se je desila posto je Japan jedna zemlja koja jedan veliki dio nafte za svoju proizvodnju treba. Posto oni trenunto ne kupuju naftu u tim kolicinama koje inace kupuju ce bit viska a visak znaci da cu cijene pasti. Zalosno ali istinito...to ti je kapitale Marktwirtschaft. Des einen Leid des anderen Freud...Tako je bilo i tako ce ostati.

Susi  
Susi
Besucher

#9 von Misko , 23.03.2011 11:29

-ne izvlaci se sad

-je,je...eno svi poletili narucivat ovih dana iz Japana robu.Ne mogu ljudi opstat bez nje i njezine moguce radioaktivne ozracenosti.Tribat ce tu proc malo vise vrimena dok sve sidne na svoje pa onda triba dizat il smanjivat cjene.Kalkulirat s cjenama nije tesko a jos manji problem s ljudima. (u biti sad bi tribale pasti cjene usb-ova jer im trziste nije sigurno a ne ih povecavat kao u strahu da nece vise bit usb-ova.Postoju i druge zemlje koje se bavu proizvodnjom istih)

-triba gledat kako pomoc narodu,onom koji nema i ostao je bez svega a ne dizat cjene. Tribaju oni najprije di lec,jest i popisat se za imat pa im onda triba obnavljat firme da mogu dalje ic zaradjivat za crkotinu.

-a koliko je to firma poruseno tamo u kojima se bas proizvodu usb stikovi???? Susi ne zezaj

-znas li ti da najveci proizvodjac Tojote se ne nalazi u Japanu a tak ti je to vecinom za sve stvari?!

Misko
Besucher

#10 von Susi , 26.03.2011 18:03

Miskec, ne kuzis...Japanci imaju najjacu industriju kaj se tehnologije tice. 90% chipova su u Japanu proizvodjeni...
I mos mislit koliko su druge zemlje spremne radioaktivno zagadjen materijal narucivati.

Susi  
Susi
Besucher

#11 von Misko , 27.03.2011 12:22

-a ti ne kuzis mene

-da je po cilom kucanstvu iskljucit sve ono sta stize iz Japana malo bi nam ostalo viska.Al to sve vec imamo el da?!
-znaci triba brigu sad brinut kako pomoc ljudima u osnovnim stvarima potrebnima za prezivit a kasnije cemo se brigat kako ima svako par miseci najnoviji komp.,mobitel,rekorder,usb,fritezu itd.....(nikad kraju nasoj gladi za novim i modernijim a ni njima nema kraja u tom da proizvedu nesto novo i zaradu koji dinar u medju vrimenu dok ne ubijaju delfine il valove)

-nije nam valjda sad u ovim njihovim mukama bitno da sutra kupimo najnoviji i najmoderniji tv kojeg jos nitko nema a oni bi ga mogli proizvest ovih dana a imamo vec tv i to moderni kod kuce.?!

-kako bilo da bilo sve se vrti oko toga kako zaradit a sta je s ljudima?

Misko
Besucher

#12 von Susi , 28.03.2011 08:49

Miskec, zivimo u takvom svijetu....globalizacija.
Samo su novci vazni, money rules the world.

Jebiga, tako je kako je.

Susi  
Susi
Besucher

#13 von Misko , 30.03.2011 14:03

-nekima se povecala proizvodnja ovo zadnje vrime od kako Japanci ne mogu.

-zakacit ce nas globalizacija u obliku globalne krize a ne nista drugo.

Misko
Besucher

#14 von Susi , 31.03.2011 08:55

Pa ja samo cekam drugu krizu, jer iz ove zadnje ocito nismo nikaj naucili...sve ide dalje kao da nista nije bilo.

Susi  
Susi
Besucher

#15 von Kamilica , 01.04.2011 09:46

Godine 1854. američki predsjednik Franklin Pierce ponudio je kupnju prostrane indijanske zemlje, a indijanskom narodu namijenio rezervat.
Odgovor poglavice Seattlea:
OVA JE ZEMLJA NAMA SVETA
Kako se može kupiti ili prodati nebo i toplina zemlje? Takvo što sasvim nam je strano. Mi ne posjedujemo svježinu zraka i bistrinu vode, pa kako ih možete kupiti? Svaki je djelić ove zemlje svet mome narodu. Svaka blistava borova iglica, svako zrno pijeska na riječnom sprudu, svaka maglica u tami šume, svaka majušna buba, sveti su u mislima i u životu moga naroda. Sokovi u drvetu prožeti su sjećanjem na crvenog čovjeka.
Kada mrtvi bljedoliki odu u šetnju među zvijezde, zaboravljaju mjesto gdje su rođeni. Naši mrtvi nikada ne zaborave svoju predivnu zemlju, jer ona je mati crvenog čovjeka. Dio smo zemlje i ona je dio nas. Mirisave trave su nam sestre; jelen, pastuh, veliki orao - braća su nam. Stjenoviti vrhunci, sočni pašnjaci, toplo ponijevo tijelo i čovjek - sve pripada istoj obitelji.
Kad Veliki poglavica iz Washingtona šalje svoj glas da želi kupiti našu zemlju, previše od nas traži. Veliki poglavica poručuje da će nam pronaći mjesto na kojem ćemo lijepo živjeti. On će nam biti otac, mi njemu djeca. Razmotrit ćemo tu ponudu da kupite našu zemlju. Ali, neće to biti lako. Ova je nama zemlja sveta.
Ova blistava voda što teče brzacima i rijekama nije samo voda, već krv naših predaka. Ako vam prodamo zemlju, morate se sjetiti da je ova voda sveta, morate reći svojoj djeci da je sveta, da svaki odraz u bistrom jezeru kazuje događaje i uspomene iz života moga naroda. Žubor vode glas je oca, moga oca. Rijeke su naša braća, utažuju nam žeđ. Rijeke nose naše kanue, hrane nam djecu. Prodamo li vam ovu zemlju, morate se sjetiti i učiti svoju djecu da su rijeke naša, a i vaša braća. Zato rijekama morate pružiti dobrotu kakvu biste bratu pružili.
Znamo da nas bijeli čovjek ne razumije. Njemu je ovaj kraj isti kao i bilo koji drugi. On je stranac koji dođe noću i oduzme zemlji sve što mu treba. Zemlja mu nije brat, već neprijatelj, kada je pokori, on kreće dalje. Ostavlja za sobom grobove svojih otaca i ne mari zbog toga. Oduzima zemlju svojoj djeci i nije ga briga.
Grobovi njegovih otaca i zemlja što mu djecu rodi - ostaju zaboravljeni. Prema majci - zemlji i prema bratu - nebu, odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati, prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti zemlju i za sobom ostaviti samo pustoš. Ne znam. Naš se način života razlikuje od vašega. Od pogleda na vaše gradove crvenog čovjeka zabole oči. To je možda zato što je crveni čovjek divlji i ne razumije stvari. U gradovima bijelog čovjeka nema mirnog kutka. Nema mjesta na kojem bi se čulo otvaranje lišća u proljeće ili drhtaj krilaca mušice. Možda zato što sam divlji - naprosto ne shvaćam. Buka mi vrijeđa uši. Što li vrijedi život ako čovjek ne može čuti usamljeni krik kozoroga ili noćnu prepirku žaba u bari? Ja sam crveni čovjek i ne razumijem mnogo… Indijanac voli meki zvuk vjetra kad se poigrava površinom močvare, i miris povjetarca osvježen podnevnom kišom ili borovinom.
Najveće blago crvenog čovjeka jest zrak. Svako dijeli isti život: drvo, čovjek i životinja. Svima je taj dah potreban. Bijeli čovjek kao da ne opaža zrak koji udiše. Poput nekog tko je dugo na samrti, imun je na smrad. Prodamo li vam svoju zemlju, morate se sjetiti da nam je zrak dragocjen, da zrak dijeli svoj duh sa svim životom koji održava. Vjetar što je mome djedu dao prvi dah, prihvatit će i njegov posljednji uzdah. Ako vam prodamo zemlju, morate je čuvati kao svetinju, kao mjesto na koje će i bijeli čovjek moći doći da udahne vjetar, zaslađen mirisom poljskog cvijeća.
Razmotrit ćemo vašu ponudu da kupite zemlju. Odlučimo li pristati, zahtijevat ću da ispunite ovaj uvjet:
Bijeli čovjek se mora ophoditi prema životinjama ovog kraja kao prema svojoj braći. Divlji sam i ne razumijem drugačiji život. Vidio sam po prerijama tisuće bufala koje je bljedoliki ostavio, ustrijelivši ih iz jurećeg vlaka. Divljak sam i ne razumijem kako željezni konj iz kojeg suklja dim može biti važniji od bufala, kojega mi ubijamo samo da bismo preživjeli. Što je čovjek bez životinje? Kad bi životinje nestalo, čovjek bi umro od velike usamljenosti duha. Što god zadesi životinje, ubrzo snađe i čovjeka. Sve je na svijetu povezano.
Morat ćete učiti svoju djecu da im je pod nogama pepeo naših djedova. Da bi poštovali zemlju, kazat ćete im da je zemlja bogata životom naših predaka.
Morat ćete učiti svoju djecu isto što i mi učimo svoju - da nam je zemlja mati. Što snađe zemlju, snađe i njenu djecu. Pljuje li čovjek na zemlju, pljuje i na sebe.
Zemlja ne pripada čovjeku. Čovjek pripada zemlji. To dobro znamo. Sve je u međusobnoj vezi, kao što je porodica sjedinjena krvlju. Sve je povezano. Nije čovjek tvorac tkanice života, već samo vlakno u njoj. Što uradi s tkanicom, čini i sa samim sobom.
Čak ni bijeli čovjek, čiji Bog kroči i govori s njime kao prijatelj s prijateljem, neće izbjeći zajedničkoj sudbini. Možda smo ipak braća. Vidjet ćemo.
Jedno znamo sigurno, a to će i bijeli čovjek morati shvatiti: naš Bog je isti Bog. Možda mislite da i njega možete posjedovati kao što se spremate uzeti cijelu našu zemlju. Ali nećete! On je Bog ljudi i njegova je milost jednaka za crvenog i za bijelog čovjeka. Ova je zemlja njemu sve. Oskvrnuti je, isto je što i prezreti njenog stvoritelja. Bijelih će ljudi nestati; možda čak i prije nego ostalih plemena.
Ne razumijemo zašto se ubija bufalo, zašto se krote divlji konji, zašto je u dubini šume toliko ljudskog vonja, zašto je pogled na zelene bregove rastrgan žicama koje govore? Gdje su guštici? Nema ih više. Gdje je orao? Otišao.
Pravom življenju je kraj.
Nastupa borba za opstanak

Kamilica
Besucher

Tko je uhvatio Susin buket?
forum udatih forumasica i mene

Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz