RE: fejsbuk

#61 von Susi , 18.07.2011 09:27

Zitat von oko

Znam i ja volim skoru miru

Meni je samo jedna stvar indikativna.U pocetku su svi imali otvorene svoje profile.Danas gotovo nitko.
Jel to znaci da su se zeznili ili su skuzili da su malo previse otkrili svog identita.

Ustvari otkud zelja pojedincima,da saznaju tko je netko ,njima nepoznat.

Ma bez veze,tko voli nek izvoli...

Ne vjerujem da su seznuli i previse od sebe otkrili (ajd mozda neki) vec mislism da na pocektu
ljudi nisu bas upuceni bili i da s vremenom tek skuze tko sve moze profil gledati.
Te je bilo dosta skandala u medijama a i za poslodavce je postalo popularno profil potencijalnog
kandidata ili zaposlenog na face-u provjerit.

Susi  
Susi
Besucher

#62 von provincijalka , 18.07.2011 11:28

neke osobe svoj cijeli zivot zive na fejsu
sto je ok ne osudjujem nikoga
samo se pitam, zasto

i ja sam na pocetku stvaila 101 sliku tamo, od mene od dijece
pa se pitam.... koga to u stvari zanima?
moji su "prijatelji" na fesju vecinom osobe, koje u reali znam, rodbina, prijatelji i sl.
to su osobe s kojim se susrecem barem jednom godisnje
onda mogu gledati mene i moju djecu

a sve ostale to i ne zanima.... ili, nebi ih trebalo zanimati

ali opet ponavljam...
to je moja odluka, drugi donose druge odluke

provincijalka

#63 von elle , 20.12.2011 10:15

Zitat von oko

Meni je samo jedna stvar indikativna.U pocetku su svi imali otvorene svoje profile.Danas gotovo nitko.
Jel to znaci da su se zeznili ili su skuzili da su malo previse otkrili svog identita.

il nisu znali da se vidi... il nisu znali zatvoriti .... :D

elle  
elle
Besucher

#64 von provincijalka , 20.01.2012 16:29

fejsbuk???

sta to ono bijase?

provincijalka

#65 von ghost , 22.01.2012 20:32

ghost  
ghost
Besucher

#66 von ghost , 04.02.2012 17:52

Tko bi rekao.
Bas me izenadjuje ovo http://www.focus.de/digital/internet/fac...aid_710544.html
Gdje se samo skrile te biseksulake.
"bi seks u lake" bi seks ju like

ghost  
ghost
Besucher

#67 von ghost , 18.02.2012 20:18

Evo ga, ovo je zbilja jedan odlican clanak meni dragog uvijek rado citanog Jure Vujica, kojeg upravo procitah. Neke stvari ste znali, a neke su zgodne.
http://blog.vecernji.hr/jure-vujic/2012/...ustvena-klopka/

Izdvajam:

Zitat
Poznato je također da CIA ima svoju stranicu na Facebooku, a prema Financial Times društvo za zaštitu privatne slobode ACLU, često upozorava na mogućnost vrbovanja američkih studenta preko mreže. Facebook je samo simptomatičan odraz suvremenog društva, koje nas obvezuje na hiper-transparentnost. Jedan oblik terorizma transparentnosti. Sve treba razotrikiti i pokazati. Čak postoji jedan oblik moralizacije takve društvene transparentnosti. U tom smislu, osnivač Facebooka Mark Zukerberg ističe kako je izlaganje naše privatnost na mreži dobra metoda za razvoj poštenja i integriteta! Dakle osoba koja nije transparentna sumnjiva je i stigmatizirana. Uskoro će se progoniti osobe koje gaje jednu dozu tajnovitosti.

Zitat
Francuski književnik George Bernanos je jednom rekao kako „onaj koji nije shvatio da je današnja civilizacija samo konspiracija protiv unutarnjeg života nije ništa shvatio“.U tom kontekstu, ne treba se tješiti teorijama zavjere, ali treba reći kako je ova društvena mreža dobra ilustracija društva koje se rastvara zbog ekscesa sjena, suvišne ekspozicije i panoptičnog bijesa. Društvena hiper-transparentnost postaje Baudrillardova „bijela opscenost“. Novinar Jean Lacouture govori o novom obliku represije koju naziva «sveprisutno oko», hiper-vizualnost i transparentnost koja sve upija i izopačuje. Ne treba sve reći a još manje sve pokazati, višak komunikacije neminovno dovodi do zasićenosti i površnosti. Habermasova sintagma o „komunikacijskoj budućnost“ mogla bi se olako pretvoriti u noćnu moru simulacije i sveopćeg beznačaja. Tajnovitost je neophodna za kvalitetni društveni suživot, a tajne su sačinjene od «sitnih ničega», koje treba zaštiti jer kako kaže Pierre Boutang autor knjige „Ontologija tajne“ „tajna je uvijek tajna o nekom drugom“.

ghost  
ghost
Besucher

#68 von ghost , 18.02.2012 20:20

Zitat von Morska vila
nisam na fejsbuku

pametno

ghost  
ghost
Besucher

#69 von ghost , 18.02.2012 20:21

Zitat von provincijalka
fejsbuk???

sta to ono bijase?

okruglaknjigasmilijuninestolica

ghost  
ghost
Besucher

#70 von ghost , 18.02.2012 20:23

Zitat von provincijalka
neke osobe svoj cijeli zivot zive na fejsu

ijazivimovdjepasta a nekizivenatudjojiitigadrzavnojsocijalnoggrbaci
morajuljudinegdjezivjetiiobitavati

ghost  
ghost
Besucher

#71 von Kamilica , 24.02.2012 20:46

ne znam jel ovo tema za novu temu. nekak mi nije do otvaranja, ak neko zeli slobodno nek preseli i malo uredi upis. nekak sam u shoku.

odem na fejs. book jelte. i tamo vidim da je neko napisao na zid jedne osobe: pocivala u miru. odem do zida i vidim upis za upisom slicnog sadrzaja, slika za slikom, buketi cvijeca, svijece, lijepe rijeci. obitelji i umrloj. medju svim tim i poneka slika pokojnice. jeza me prosla.

jel to ok nacin tugovanja? pokazivanja sucuti? nelagodno mi...

Kamilica
Besucher

#72 von Susi , 26.02.2012 01:04

Zitat von Kamilica
ne znam jel ovo tema za novu temu. nekak mi nije do otvaranja, ak neko zeli slobodno nek preseli i malo uredi upis. nekak sam u shoku.

odem na fejs. book jelte. i tamo vidim da je neko napisao na zid jedne osobe: pocivala u miru. odem do zida i vidim upis za upisom slicnog sadrzaja, slika za slikom, buketi cvijeca, svijece, lijepe rijeci. obitelji i umrloj. medju svim tim i poneka slika pokojnice. jeza me prosla.

jel to ok nacin tugovanja? pokazivanja sucuti? nelagodno mi...

E moja draga, takav slucaj imam i ja na svom profilu. Ali, ona je tako htjela. Kada je saznala da ce umrjeti je sve svoje frendove pokupila na fejsu i zamolila je da se pise o njoj tako da
i na taj nacin ostane nekaj od nje, da ostanu sjecanja. I neka se njezin muz dalje brine o njezinoj stranici.
Prvo sam pomislila: Majko mila, zar to nije malkice morbidno???
Ali onda sam se sjetila da je to bila njezina zelja...i tako tu zadnju zelju postivam pa upisem nekaj, upisem neka sjecanja ili to kaj mi je bas na srcu.

Bila je uzasno simpa i jako jako ljubazna osoba i kao takvu je pamtim. Otisla je prerano...sa 33 god. Pocivala u miru.

Susi  
Susi
Besucher

#73 von Kamilica , 26.02.2012 15:43

i dalje me drzi nelagoda

Kamilica
Besucher

#74 von elle , 26.02.2012 20:08

slican slucaj ima i kod mene....
odem na fb, kad tamo zahtjev za prijateljstvo, moj skolski drug,
obradujem se i prihvatim i naravno otvorim da vidim sta im kod njega...
a tamo sok....
on poginuo i njegova supruga je otvorila to kao njemu na spomen....
toliko me sokiralo, dugo nista nisam napisala, ali vrlo cesto sam znala otici i pogledati
sta su drugi napisali....

elle  
elle
Besucher

#75 von Bodulski galeb , 26.02.2012 23:01

Taj slučaj još nisam doživio ali sam čuo da postoji
Ne znam što da kažem ...

Čujem da se administratora mora obavijestiti ( iz više sigurnih izvora ) da je korisnik mrtav i onda se profil gasi

Uglavnom , to se i nam ( korisnicima Fb-a ) sutra može desiti .

Smrt je točka na život .

Amen

Bodulski galeb
Besucher

Nekom raj,nekom kraj,nekom crna kronika..
kakvo je vrijeme kod vas????

Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz