RE: na danasnji dan..

#16 von ghost , 08.04.2012 12:59

…je grupica zena Maria Magdalena, Ivana, Marija, Saloma i ostale bezimene hrabre zene prve su pohitale do Isusovog groba.
I sta ih docekal?
Mrski naoruzani strazari. Prazan grob.
Ako je Isus bio neki lupez, propalica, laznjak sa virtualnim pricama zasto su mu naoruzani strazari cuvali grob?
Nema tijela. Zene u nevjerici, sumnji, strahu.
Andjeli su donijeli pomutnju, napravise citav potres, k'o ova Luca na forumu, a nitko se nije na njih obazirao, sitnicama nije nitko pridavao znacenje_jucer kako i danas.
Isusovo tijelo je bilo u fokusu, nikakvi Andjeli.
Vlasti ko vlasti, reagiraju isto jucer kao i danas, brzo potkupe novcem one koji se daju novcem kupiti da se o incidentu na grobu, ono sto se zbilja dogadja na licu mjesta, ne procuje dalje. Koliko puta se procula obrunuta istina od one prozivljene na licu mjesta?
Jucer kao i danas novcem placaju zataskavanje dogadjaja.
Jucer kao i danas za sitni novac ljudi prodaju duse, prijatelje, ucitelje, djecu i sve sto se prodati da.
Oficijelno se nije dogodilo nista.
Vodja te malene skupine, ucitelj, je jos prije tri dana tako sramotno mucenicki zavrsio na krizu.
Popljuvan, ismijan, lazov optuzen za najgnusnija zlodjela.
Jos prije tri dana bio je najosamljeniji covjek na svijetu, najjadniji covjek planete, cak i napusten i od svog Boga. I Bog je od nas digao ruke –rekao bi Bebek.
Koliko nevinih ljudi sjedi danas bacenih u tamnice, optuzenih, zato jer vlasti tako zele, zato jer netko za novac lazno svjedocio.
Povijesnicari su ih revno zabiljezili u knjige: Isus, Nelson Mandela, Stepinac, Sacco und Vanzetti i mnogi drugi. Gotovina, Praljak i mnogi drugi prolaze mi kroz glavu..
A mi i dalje ne vjerujemo sto se zbiva u svakodnennici, nevini sjede u zatovirma, detalji kao i andjeli nagovjestittelji i tumaci promicu nam, slijepo vjerujemo samo ono sto sluzbene vlasti sluzeno tumace.
Tko se danas nalazi u ulozi strazara Isusova groba?
Jesu li to medijski tumaci nase stvarnosti koji revno strazare da ne bi ono sto dozivljavamo svojim osjetilima i ono sto smo zbilja prozivjeli ne bude nasa stvarnost nego to ono sto oni proglase i istumace kao fakt, zbilja, stvarnost.
Postoji jedna stvarnost ne zabiljenzena u faktima, ne da se opipati, to je stvarnost koja se dozivljava u duhu i vjeri.
I dalje ubijamo svojim sumnjama i nevjericom nevine.
Sad bi i oni mogli doci na red, zato su se muskarci tada posakrivali po kucama i nisu isli do Isusova groba.
Petar i Ivan su bili najodvazniji i kakav shok su dozvjeli. Sad je sve jasno. Svrseno. Red je na njih.
Malena skupina sljedbenika zivjela je privih dana u strahu. Obezglavljena. Tko ce prvi od njih doci na red?
Anjele nije nitko nije uocavao niti sljivio.
Danas iz ove perspektive "znamo" da je Isus uskrsnuo, retrospektivno daju se dogadjaji tumaciti drugacije i danas se zna smisao prozivljene patnje, prolivene krvi, straha od granate.
U momentima prozivljavanja nitko to ne zna, i misli da nema smisla, da nikad se momenti ruzni prekinuti nece. Sve ima svoje vrijeme. Tek retrospektivno gledano saznas koji je smisao bio te patnje. Osjetis ljepotu prolaznosti i Uskrsa.
Ovaj dan mi govori da patnja ima smisla.
Nevini danas Isus prozivljava ono sto ce Mahatma Gandhi pretociti rijecima: Prvo ce te ignorirati, zatim ce te ismijavati, potom boriti se protiv tebe i na kraju pobjedjujes ti.

ghost  
ghost
Besucher

#17 von Susi , 09.04.2012 01:16

Ghost, lijepo napisano...no jedno veliko ali. Gotovinu i Isusa u jednoj takvoj recenici spojit?
Ne shvati me krivo, ali to su dva razlicita pojma. Mjesas politiku i vjeru, ne valja ti to.

Susi  
Susi
Besucher

#18 von Bodulski galeb , 09.04.2012 09:51

Zitat von ghost
…je grupica zena Maria Magdalena, Ivana, Marija, Saloma i ostale bezimene hrabre zene prve su pohitale do Isusovog groba.
I sta ih docekal?
Mrski naoruzani strazari. Prazan grob.
Ako je Isus bio neki lupez, propalica, laznjak sa virtualnim pricama zasto su mu naoruzani strazari cuvali grob?
Nema tijela. Zene u nevjerici, sumnji, strahu.
Andjeli su donijeli pomutnju, napravise citav potres, k'o ova Luca na forumu, a nitko se nije na njih obazirao, sitnicama nije nitko pridavao znacenje_jucer kako i danas.
Isusovo tijelo je bilo u fokusu, nikakvi Andjeli.
Vlasti ko vlasti, reagiraju isto jucer kao i danas, brzo potkupe novcem one koji se daju novcem kupiti da se o incidentu na grobu, ono sto se zbilja dogadja na licu mjesta, ne procuje dalje. Koliko puta se procula obrunuta istina od one prozivljene na licu mjesta?
Jucer kao i danas novcem placaju zataskavanje dogadjaja.
Jucer kao i danas za sitni novac ljudi prodaju duse, prijatelje, ucitelje, djecu i sve sto se prodati da.
Oficijelno se nije dogodilo nista.
Vodja te malene skupine, ucitelj, je jos prije tri dana tako sramotno mucenicki zavrsio na krizu.
Popljuvan, ismijan, lazov optuzen za najgnusnija zlodjela.
Jos prije tri dana bio je najosamljeniji covjek na svijetu, najjadniji covjek planete, cak i napusten i od svog Boga. I Bog je od nas digao ruke –rekao bi Bebek.
Koliko nevinih ljudi sjedi danas bacenih u tamnice, optuzenih, zato jer vlasti tako zele, zato jer netko za novac lazno svjedocio.
Povijesnicari su ih revno zabiljezili u knjige: Isus, Nelson Mandela, Stepinac, Sacco und Vanzetti i mnogi drugi. Gotovina, Praljak i mnogi drugi prolaze mi kroz glavu..
A mi i dalje ne vjerujemo sto se zbiva u svakodnennici, nevini sjede u zatovirma, detalji kao i andjeli nagovjestittelji i tumaci promicu nam, slijepo vjerujemo samo ono sto sluzbene vlasti sluzeno tumace.
Tko se danas nalazi u ulozi strazara Isusova groba?
Jesu li to medijski tumaci nase stvarnosti koji revno strazare da ne bi ono sto dozivljavamo svojim osjetilima i ono sto smo zbilja prozivjeli ne bude nasa stvarnost nego to ono sto oni proglase i istumace kao fakt, zbilja, stvarnost.
Postoji jedna stvarnost ne zabiljenzena u faktima, ne da se opipati, to je stvarnost koja se dozivljava u duhu i vjeri.
I dalje ubijamo svojim sumnjama i nevjericom nevine.
Sad bi i oni mogli doci na red, zato su se muskarci tada posakrivali po kucama i nisu isli do Isusova groba.
Petar i Ivan su bili najodvazniji i kakav shok su dozvjeli. Sad je sve jasno. Svrseno. Red je na njih.
Malena skupina sljedbenika zivjela je privih dana u strahu. Obezglavljena. Tko ce prvi od njih doci na red?
Anjele nije nitko nije uocavao niti sljivio.
Danas iz ove perspektive "znamo" da je Isus uskrsnuo, retrospektivno daju se dogadjaji tumaciti drugacije i danas se zna smisao prozivljene patnje, prolivene krvi, straha od granate.
U momentima prozivljavanja nitko to ne zna, i misli da nema smisla, da nikad se momenti ruzni prekinuti nece. Sve ima svoje vrijeme. Tek retrospektivno gledano saznas koji je smisao bio te patnje. Osjetis ljepotu prolaznosti i Uskrsa.
Ovaj dan mi govori da patnja ima smisla.
Nevini danas Isus prozivljava ono sto ce Mahatma Gandhi pretociti rijecima: Prvo ce te ignorirati, zatim ce te ismijavati, potom boriti se protiv tebe i na kraju pobjedjujes ti.

Vauuu ghost , briljantno spajaš religiozno sa krutom BiH političkom situacijom izokrenuvši je od bitka prema onom manje važnom.

Nasmijah se na bar jedno ime od onih nekih koje si spomenula ,dok se na ogromnu žrtvu najduže opsade u Europi vašeg glavnog grada nisi niti osvrnula, a obilježavanje iste je također proteklo upravo u Velikom tjednu

Zašto npr. osuđenog HVO generala Slobodana Praljka spominješ u kontekstu ovoga što si napisala, a ne npr.mučenike i heroje tipa Blaža Kraljevića ubijene u zasjedi od iste te HVO-ruke , ili bar spomen na preko 11.000 nevino stradalih Sarajlija ili onih 7-8.000 Srebreničana kad se već i u ovakvom tekstu na sam Uskrs dotičeš BiH

Što se pak tiče biblijskih događaja i datuma , Staroga i Novoga zavjeta, uopće nije rečeno da je bilo na današnji dan , Biblija sa datumima i danima u godini nije na sigurnom tlu !

Morala bi itekako znati da je i Božić izabran kao fiktivan dan ,a onda i šetajući Uskrs i ostali blagdani koji nadolaze iza njega .

Meni je sigurno da je Titanic pred 100 godina isplovio na svoje prvo i zadnje prekomorsko putovanje

Bodulski galeb
Besucher

#19 von ghost , 09.04.2012 11:21

Zitat von Susi
Ghost, lijepo napisano...no jedno veliko ali. Gotovinu i Isusa u jednoj takvoj recenici spojit?
Ne shvati me krivo, ali to su dva razlicita pojma. Mjesas politiku i vjeru, ne valja ti to.

Susi kako to mislis?

ghost  
ghost
Besucher

#20 von ghost , 09.04.2012 11:43

Zitat von Bodulski galeb

Vauuu ghost , briljantno spajaš religiozno sa krutom BiH političkom situacijom izokrenuvši je od bitka prema onom manje važnom.

Da bar potkujes necim to sto neutemeljeno tvrdis?

Zitat
Nasmijah se na bar jedno ime od onih nekih koje si spomenula ,dok se na ogromnu žrtvu najduže opsade u Europi vašeg glavnog grada nisi niti osvrnula, a obilježavanje iste je također proteklo upravo u Velikom tjednu

Zašto npr. osuđenog HVO generala Slobodana Praljka spominješ u kontekstu ovoga što si napisala, a ne npr.mučenike i heroje tipa Blaža Kraljevića ubijene u zasjedi od iste te HVO-ruke , ili bar spomen na preko 11.000 nevino stradalih Sarajlija ili onih 7-8.000 Srebreničana kad se već i u ovakvom tekstu na sam Uskrs dotičeš BiH

Mislim da si ovdje najvise smijesan, iz razloga sto moje citavo pisanje jednostrano i tendenziozno intepretiras kao moje nenamjerno spominjanje zrtava rata, tako politiziras i uvlacis u nesto sto opce nije bila naum mog pisanja.

ghost  
ghost
Besucher

#21 von Bodulski galeb , 09.04.2012 12:17

Ti nisi tendenciozna kada spominjaš minorne tipove poput Slobodana Praljka ?

Perfidno pokušavaš Isusovu muku izjednačiti sa čim ?

S njegovom žrtvom rušenja svjetskog zaštićenog spomenika kulture poznatijim pod Stari most ?

Sa čovjekom za kojeg je predviđena kazna od 15-20 -30 godina ??? za zločine na čelu separatističke oružane formacije zvane HVO kojima nije bio cilj osloboditi svoj glavni grad Sarajevo , nego je primarni cilj bio na silu otrgnuti djeličak BiH na kojem je živio tek mali broj Hrvata i spojiti ga sa mojom domovinom bez pitanja dali to Hrvati iz Hrvatske uopće žele ?

Koliko vidim , živ je i zdrav ... bez obzira na dugogodišnje ratovanje.

Strašno je Mahatmu Gandhija uspoređivati sa tipovima poput Praljka !

Gandijeve metode otpora kontra teške artiljerije

Daj Ghost .... PROZIRNA SI

Bodulski galeb
Besucher

#22 von ghost , 09.04.2012 13:31

Zitat von Bodulski galeb
Ti nisi tendenciozna kada spominjaš minorne tipove poput Slobodana Praljka ?

Perfidno pokušavaš Isusovu muku izjednačiti sa čim ?

S njegovom žrtvom rušenja svjetskog zaštićenog spomenika kulture poznatijim pod Stari most ?

Sa čovjekom za kojeg je predviđena kazna od 15-20 -30 godina ??? za zločine na čelu separatističke oružane formacije zvane HVO kojima nije bio cilj osloboditi svoj glavni grad Sarajevo , nego je primarni cilj bio na silu otrgnuti djeličak BiH na kojem je živio tek mali broj Hrvata i spojiti ga sa mojom domovinom bez pitanja dali to Hrvati iz Hrvatske uopće žele ?

Koliko vidim , živ je i zdrav ... bez obzira na dugogodišnje ratovanje.

Strašno je Mahatmu Gandhija uspoređivati sa tipovima poput Praljka !

Gandijeve metode otpora kontra teške artiljerije

Daj Ghost .... PROZIRNA SI

Predvidjena kazna, kljucne rijeci. Mislim da se neko kaznjava ako mu se krivnja i dokaze. Dakle, unaprijed je osudjen, bez da mu je krivnja dokazana.
Haag je politicki sud i to ptice na grani znaju. Jer da nije politicki tamo bi se nasli zlocinci citavog svijeta, a ne hrvatski "zlocinci". Uostalom o Haaskom sudu i politici oko njega vrsno je rekao dr.Tonci Matulic u minuti 1:09- 1:12 http://www.youtube.com-/watch?v=uS6KfcwXjCk
Mislis da je dovoljno Praljka provuci kroz smece i medijski linc masmedija. Kuzis ne, ona ista masa koja je Isusa prikovala na kriz.
Tipicni komunisticki obrazac po kojemu su vec pedeset godina osudjivali nevine montiranim lazima. Evo imas upravo AKTUALNO na hrt serijal o jugoslovenskenskim tajnim sluzbama i njihovim metodama, upravo laufa (a nedavno si pokuso ovdje jos tezu progurati i meni podmetnuti da je haluciniram i piskaram stvari koje nikoga ne zanimaju, eto kobajagi koga jos zanima udba etc.) I dobro poslusaj sto kaze u min. 03:37 -- 03:57 http://www.youtube.com/watch?v=qIwYcFFbH28
Koliko je poznato nije dokazano da su Hrvati niti Praljak srusili stari most u mOstaru.
http://www.hrsvijet.net/index.php?option...esti&Itemid=100
Mislis da je dovoljno Praljka provuci kroz smece i medijski linc masmedija da bi se proglasio zlocincem i da on to uistinu jeste.
Isus je za ondasnju vlast i vrijeme bio osudjeni zlocinac.

Mislim da bi ti ostao i u granicama pristojnosti i fernisa kada bi se okanio etiketiranja sugovornika u smislu: "prozirna si" itd.

p.s. nu, nu zar je moguce da je M.Gandhi ovako nesto izustio: "Tamo gdje se mora birati između kukavičluka i nasilja, ja sam za nasilje."

ghost  
ghost
Besucher

#23 von ghost , 09.04.2012 13:41

Zitat von ghost

Haag je politicki sud i to ptice na grani znaju. Jer da nije politicki tamo bi se nasli zlocinci citavog svijeta, a ne hrvatski "zlocinci". Uostalom o Haaskom sudu i politici oko njega vrsno je rekao dr.Tonci Matulic u minuti 1:09- 1:12 http://www.youtube.com-/watch?v=uS6KfcwXjCk

Kako link ne funkcionira, dakle ovdje http://www.youtube.com/watch?v=uS6KfcwXjCk
Dr.Tonci Matulic 1:09:24 do 1:12:40 o Haaskom sudu, "pravdi" i "zlocincima"

ghost  
ghost
Besucher

#24 von Bodulski galeb , 09.04.2012 14:18

A da onda sačekamo presudu u lipnju 2012 za tu ekipu ?

Možda je to politički sud , možda jest ... no što je onda to kada se kao pripadnik HV-a ,zajedno sa lokalnim Bošnjakom koji je veći borac od mene samog i od pola nas fetivih Hrvata, boriš rame uz rame kontra famozne tzv.SAO Krajine ,a istovremeno ta ista Hrvatska osniva isto sranje u jednoj susjednoj državi u drugom pakovanju . Što je to ?

To nije ista stvar . Neeeeeeeeee jer to Hrvatska Zajednica Herceg-Bosna .... stvorena za mali broj Hrvata iz zap.Hercegovine jer se Istočna ne može vratit po isti skut ,a Bosanske Hrvate i Posavinu ko jebe ... ionako koga briga za njih . Ali ako uspiju uspiju .... mogu se pridružit . I tako dok nije ispala frka i dok nije zaprijetila opasnost da se istočni Mostar prelije u zapadni , pa akda je vrag odnio šalu ... ode i "Stari most" .

Dakle dokazano ili nedokazano još , taj se čovjek borio za uspostavu i buduće otcjepljenje jednog krajička druge države i samim time je KRIV za ono što mu još nisu izrekli ,a izreći će sigurno.
Pretpostavljam da će dobit 20-tak godina ,a most je ionako samo kolateralna šteta , kao i ljudi koji su bilo s jedne , bilo s druge strane izginuli za tu fantomsku tvorevinu .

Što je to ?

Demagogija ? Manipulacija ? Udba ? ... Kos ... svi su krivi ,ali ne i mi . Jelda Ghost ?

To se zove BEZOBRAŠTINA na račun malih ljudi .

I zato smo i mi Hrvati okaljani , jer smo se išli činiti istu stvar kao i Srbi i to na uštrb trećeg naroda.
Teško je to priznat ,ali tako stoje stvari .

Da toga nije bilo , tog čina za kojega se konačno sudi Prliću , Praljku ... i takvima , bili bi već odavna u EU ,a Franceku bi možda na sprovod došlo barem pola ljudi od onoga broja koji su došli njegovom pajdašu sa zagorskih brega i učitelju Titu .
Ovako je pravo čudo da je došao slovenski i turski prezident .

Oćemo još debatirat Ghost ili je za danas dosta ?

Bodulski galeb
Besucher

#25 von ghost , 09.04.2012 14:51

Zitat von Bodulski galeb

I sto ako presude da je kriv?
Sto to mjenja?
Pa pravomocno su bili osudjeni na robije i Stepinac, i Sacco i Vanhzetti i N.Manela i mnogi drugi koji nisu pogodovali aktulanoj politici i aktulnim svjetskim mocnicima?

Onako kako je A.Stepinac rekao:
"Ako meni neceta dati pravo, povijest ce mi ga dati."

Napisala sam, iz danasnje perpektive znamo da je Isus bio nevin. U ondasnje vrijeme je bio zlocinac i za tadasnju vlast.

Zitat
Možda je to politički sud , možda jest ... no što je onda to kada se kao pripadnik HV-a ,zajedno sa lokalnim Bošnjakom koji je veći borac od mene samog i od pola nas fetivih Hrvata, boriš rame uz rame kontra famozne tzv.SAO Krajine ,a istovremeno ta ista Hrvatska osniva isto sranje u jednoj susjednoj državi u drugom pakovanju . Što je to ?To nije ista stvar . Neeeeeeeeee jer to Hrvatska Zajednica Herceg-Bosna .... stvorena za mali broj Hrvata iz zap.Hercegovine jer se Istočna ne može vratit po isti skut ,a Bosanske Hrvate i Posavinu ko jebe ... ionako koga briga za njih . Ali ako uspiju uspiju .... mogu se pridružit . I tako dok nije ispala frka i dok nije zaprijetila opasnost da se istočni Mostar prelije u zapadni , pa akda je vrag odnio šalu ... ode i "Stari most" .

Ne je totalno netocno sto ti pises. Herceg Bosna nije nastala nekakvom balvan revolucijom kao SAO krajina, nego kao integralni dio Bosne i Hercegovine -bila i ostala, s ciljem samoodbrane od velikosrpske agresije (ili je trebla cekati da je medjunarodna zajednica brani, onako kako je Srebrenituc branila?) i institucionalne zastite Hrvata u BIH, i nije nikada negirala drzavu BIH.
Tocnije i preciznije o Herceg Bosni okolnostima u kojima je nastala, od povjesnicara u minutama 0:05:023 pa nadalje http://www.youtube.com/watch?v=O5z4Gt5B7pc
O starom mostu sam gore pisala, a to jeste da nije dokazano da su ga HRvati srusili, ali se gura koo politicki mit kako bi se HRvate u BIh idoloski i politicki srozalo.
A ti ne citas sto pisem, jednostavno ponavljas jedno te isto. Ti vrtis i tupis jedno te isto.
Da te pitam, mozda usvojis sto znanja, ako budem pisala na nacin kako je uobicajen u masmedijima, tj. velikim slovima utuvljive naslove uz dodatak: ekskluzivno i ostale gluparije.

Zitat
Oćemo još debatirat Ghost ili je za danas dosta ? (_)

Ne debatiramo mi ovdje nista.
Ti iznosis po stoti puta jedne te iste splacine i ofucane politicke mitove krojene za odredjenu politicku opciju, a reciklirane i dominantne po masmedijima pisane od piskarala i medijskih janjicara a nemaju uporista u povijesnim cinjenicama i izvorima. To je kao da ti mesar daje modni savijet, nesto slicno kad D. Kuljis ili A.Tomic pisu o DR, a ne povjesnicari, strucnjaci datog podrucja koji poznaju tadasnje okolnosti i vrijeme, koji dogadjaje stavljaju u dati kontekst.

ghost  
ghost
Besucher

#26 von Bodulski galeb , 09.04.2012 15:08

Zitat von ghost

Zitat von Bodulski galeb

I sto ako presude da je kriv?
Sto to mjenja?
Pa pravomocno su bili osudjeni na robije i Stepinac, i Sacco i Vanhzetti i N.Manela i mnogi drugi koji nisu pogodovali aktulanoj politici i aktulnim svjetskim mocnicima?

Onako kako je A.Stepinac rekao:
"Ako meni neceta dati pravo, povijest ce mi ga dati."

Napisala sam, iz danasnje perpektive znamo da je Isus bio nevin. U ondasnje vrijeme je bio zlocinac i za tadasnju vlast.

Zitat
Možda je to politički sud , možda jest ... no što je onda to kada se kao pripadnik HV-a ,zajedno sa lokalnim Bošnjakom koji je veći borac od mene samog i od pola nas fetivih Hrvata, boriš rame uz rame kontra famozne tzv.SAO Krajine ,a istovremeno ta ista Hrvatska osniva isto sranje u jednoj susjednoj državi u drugom pakovanju . Što je to ?To nije ista stvar . Neeeeeeeeee jer to Hrvatska Zajednica Herceg-Bosna .... stvorena za mali broj Hrvata iz zap.Hercegovine jer se Istočna ne može vratit po isti skut ,a Bosanske Hrvate i Posavinu ko jebe ... ionako koga briga za njih . Ali ako uspiju uspiju .... mogu se pridružit . I tako dok nije ispala frka i dok nije zaprijetila opasnost da se istočni Mostar prelije u zapadni , pa akda je vrag odnio šalu ... ode i "Stari most" .

Ne je totalno netocno sto ti pises. Herceg Bosna nije nastala nekakvom balvan revolucijom kao SAO krajina, nego kao integralni dio Bosne i Hercegovine -bila i ostala, s ciljem samoodbrane od velikosrpske agresije (ili je trebla cekati da je medjunarodna zajednica brani, onako kako je Srebrenituc branila?) i institucionalne zastite Hrvata u BIH, i nije nikada negirala drzavu BIH.
Tocnije i preciznije o Herceg Bosni okolnostima u kojima je nastala, od povjesnicara u minutama 0:05:023 pa nadalje http://www.youtube.com/watch?v=O5z4Gt5B7pc
O starom mostu sam gore pisala, a to jeste da nije dokazano da su ga HRvati srusili, ali se gura koo politicki mit kako bi se HRvate u BIh idoloski i politicki srozalo.
A ti ne citas sto pisem, jednostavno ponavljas jedno te isto. Ti vrtis i tupis jedno te isto.
Da te pitam, mozda usvojis sto znanja, ako budem pisala na nacin kako je uobicajen u masmedijima, tj. velikim slovima utuvljive naslove uz dodatak: ekskluzivno i ostale gluparije.

Zitat
Oćemo još debatirat Ghost ili je za danas dosta ? (_)

Ne debatiramo mi ovdje nista.
Ti iznosis po stoti puta jedne te iste splacine i ofucane politicke mitove krojene za odredjenu politicku opciju, a reciklirane i dominantne po masmedijima pisane od piskarala i medijskih janjicara a nemaju uporista u povijesnim cinjenicama i izvorima. To je kao da ti mesar daje modni savijet, nesto slicno kad D. Kuljis ili A.Tomic pisu o DR, a ne povjesnicari, strucnjaci datog podrucja koji poznaju tadasnje okolnosti i vrijeme, koji dogadjaje stavljaju u dati kontekst.

Ti si fakat zagrižena !

Bodulski galeb
Besucher

#27 von ghost , 09.04.2012 15:45

Zitat
Ti si fakat zagrižena !

Tja. STeta sto nemas ponuditi sto argumenta, ili da bar ostanes u granicama pristojnosti i ne etiketiras sugovornika razvlaceci po citavom forumu epitetima :
--manipulator
--pseudoobrazovan
--nedostatak seksa
--proziran
i na kraju
--zagrizen.
Hvala.

A mene jednostavno zanima sto se zbilo u DR lisenog svega sto vodi u ideoloske borbe i politicke korektnosti i sve sto ide uz nos aktulanoj politici (svejedno kojeg predzaka).
Zato volim procitati i cuti misljenja ljudi
a.). ... koji su od struke
b). ljudi koji nude vjerodostojne izvore i za to sto tvrde nude konkretne izvore i dokaze
c). strucnjaci koji navode na logicne zakljucke
d).ljudi koji dogadjaje stavljaju u ondasnji kontekst a ne prosudjuju iz sadasnje perspektive
a nikako plecnih novinara u masmedijima cija je primarna zadaca drustvena kontrola i nadzor, prisilna socijalizacija kako bi se masa podcinila AKTUALNIM vladajucim vrijednostima i politickim elitama.

ghost  
ghost
Besucher

#28 von Susi , 09.04.2012 17:50

Zitat von ghost

Susi kako to mislis?

Koliko ja znam je rat jedno a vjera drugo...spominjas u jednoj te istoj recenici Isusa i Ghandija koji su mirnim nacinom pokusali ljude spojit
i "ratne heroje". I onda si sve te ljude strpala u kosaru "ni krivi ni duzni ali najebali" ( tako bar sam ja tvoju recenicu razumila pa me slobodno
popravi ako nije tako). I ti mislis da to ide zajedno u jedan te isti kos?

Susi  
Susi
Besucher

#29 von ghost , 09.04.2012 20:22

Zitat von Susi

Zitat von ghost

Susi kako to mislis?

Koliko ja znam je rat jedno a vjera drugo...spominjas u jednoj te istoj recenici Isusa i Ghandija koji su mirnim nacinom pokusali ljude spojit
i "ratne heroje". I onda si sve te ljude strpala u kosaru "ni krivi ni duzni ali najebali" ( tako bar sam ja tvoju recenicu razumila pa me slobodno
popravi ako nije tako). I ti mislis da to ide zajedno u jedan te isti kos?

Nisam bas sigurna da mogu odgovorit, jer jos ne znam sta ti nije jasno.
Sto ti znaci: "mirnim nacinom pokusali ljude spojit"??
Sto su ratni heroji u navodnicima?

Ukratko..
Nisu bas spomenuti u jednoj recenici, jesu u jednom tekstu.
Ghandi je simbol indijske borbe za neovisnost.
Isus je koliko znam volio svoju domovinui. Iako, svjetski putnik i kozmopolit zaplakao je na Maslisnkoj gori kada je vido svoj grad Jeruzalem, zato sto nije spoznao vrijeme milosti.
Isusova poruka u patnji na krizu je ujedno i jedno od najstrasnijih i najbolnijih covjekovih istustava biti napusten u najtezim trenucima i ostati sam; Isusova solidarnost sa neduznim ljudima, oni koji su ponizeni, prezreni, mali, nemocni i obesprvljeni (pojedinci, narodi) Isus nije tek povjesna mrtva biljeska, on jest sami zivot, zivi danas u svakom covjeku kojem je ovog momenta napravljena nepravda, jer se bori recimo- za slobodu govora, za prava radnika, za slobodu nacije, za samostalnost, protiv agresije, u zastitu nevinih, za sto god vec; dakle- covjek revolucije, dakle netko tko se usudjuje usprotiviti, pruziti otpor svemu sto predstavlja silu, moc, vlast i zato sto se bori zato sto se usudio boriti biva ismijan, zatvoren, prikovan na kriz, ostavljen od sviju i od Boga.
Gotovina i Praljak predstavljaju za mene, simbol otpora nadmocnoj jugoslavenskoj vojsci trecoj vojnoj sili u Europi i borbe za hrvatsku samostalnost.
Onako kako imaju svi narodi i nacije svijeta. Nista ni manje ni vise.
Oni jesu zrtve politickih spletkarosa, i igre bogatih i arogantnih koji odavno imaju povlastice zivljenja, privredjivanja itd. u okviru svojih nacionalnim drzavama, dok za male narode te povlastica ne vazi i nijecu im to isto.
Za mene Praljak jest casna osoba koja na temelju cinjenica svjedoci o zbivanjima na prostorima mojeg uzeg kraja. Ja to znam, ali isto tako znam, da ta istina nije zastupljena u javnom prostoru i govoru. Ja isto tako znam da covjek danas nema uvijek neposredno iskustvo o pojavama i cinjenicama koje se pisu u medijima. Npr. ti nemas neposredno iskustvo o zbivanjima u ratu na prostoru Hercegovine, srednje Bosne itd., o referendumu u BIH, o Hrvatima u BIH. Dakle, ako nemas izravnog iskustva s nekim dogadjajem postoji mogucnost manipulacije. Komotnije je otici po zalogaj u jutarnji, index, 24casa i ostale mainstream-e, koji ultra turbo jednom utuvljivom hokus pokus naslovnicom uz popratno -exkluzivno, otkrivamo, istina- i recenicom rastumace citavu jednu kompleksnu tematiku rata u BIH.
Sluzbeno za danasnje politike Praljak, Gotivina i ostali Hrvati u Haagu jesu zlocinci. Proglaseni su krivima prije nego sto je bilo sto dokazano i vec godinama sjede i sijede u zatvorima.
Tamo ne sjede niti americki generali, izraelski, kineski, niti bilo koji drugi, koji danas orgijaju s ratovima gdje stignu, krse ljudska i religiozna prava kad stignu.
Oni ne moraju tamo sjediti zato sto su veliki, zato sto su bogati, zato sto im se more.

ghost  
ghost
Besucher

#30 von Bodulski galeb , 09.04.2012 22:13

Mislim da ćeš ovim istupom bitno popraviti kredibilitet Praljka ,
a za Gotovinu sam Ti još prije spomenuo da ga ne stavljaš u isti kontekst sa Praljkom , no ipak si to učinila .

Znao sam da hoćeš , zato sam te na to još prije upozorio .

Zločini za koji se terete su različiti ,a i postupci su im odvojeni ...no ti tvrdokorno pičiš po svome .

Tvoj tzv "uži kraj" je bio , jest i bit će uvijek dijelom BiH ,bez obzira na otvorenu želju nekakvog odcjepljenja . Šurovali Vi sa RS-om i 3.entitetom kako znate i umijete. To Vam je legitimno pravo da se borite na miran način za vaš položaj u BiH.

No , potezima u razdoblju od 1992- 1994 diskreditirali ste se u potpunosti , posebice oko HVO-HOS sukoba ,a da ne govorimo o otvorenom sukobu sa ArBIH i praktičkim primirjem sa snagama RS.

Salveta je tada itekako bila vidljiva u stvarnosti .

Da slučajno Francek u zadnji čas nije skužil da je črni vrag zel šalu i da sa ArBiH mora stvoriti primirje i udružiti snage ništa od Federacije ne bi bilo,a Vi bi umjesto 350.000 u kompletu bili rasuti po svijetu ,a najviše naravno kod nas

Žalosno je u jednoj multietničkoj sredini težiti ka odstranjivanju drugog i trećeg zemljaka, a o humanim preseljenjima da i ne govorimo.

Do 1949g. slična je stvar bila u Istri , tamo sada sva tri naroda žive u slozi i jedinstvu . Možda jednom uspije i kod Vas .

No dokle god budeš tumačila i branila teoriju da je HZ HB bila legitimna tvorevina ništa od toga .

ps:o žrtvi Sarajeva pred 20 g. ni riječ nisi rekla , ne tiče te se nimalo .... joj kak si hladnokrvna

Bodulski galeb
Besucher

Sto radite trenutno?
sad cu ...a vi?

Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen
Datenschutz