RE: na danasnji dan..

#31 von Bodulski galeb , 10.04.2012 08:50

10.04.1941 ...pred 71godinu dogodila se valjda najveća sramota hrvatskog naroda u cijeloj njegovoj povijesti , od kralja Dmitra Zvonimira naovamo ,a to je proglašenje nezavisne države Hrvatske , fašističke tvorevine stvorene i priznate jedino od sila osovine i apsurdnog pridjeva ,jer nezavisna je bila koliko i vrabac u krletki .

Istog dana ogromno područje sjeverozapadne Hrvatske i otoka na kojem je živjelo oko 400.000 Hrvata u 100% omjeru predano je Talijanima na upravljanje i tako napustilo najvrijednije što je Hrvatska imala za prostor koji je u velikoj manjini bio nastanjen hrvatskim življem ,a protezao se do rijeke Drine ( prirodne granice Bosne i Srbije ) sa aspiracijom i na prekodrinsko područje koje nikad nije bilo hrvatsko .

Etničko čišćenje , pokatoličenje , protjerivanje , izručivanje Židova Nijemcima.... bile su metode koje su za tu nehumanu tvorevinu bile normalne, na kraju i ubijanje užasnim metodama , svih onih koji im nisu odgovarali bez obzira na naciju i vjeru

Ljaga tog čina progoni nas još i danas i da nije bilo ustanika hrvatske i srpske nacionalnosti sa područja Hrvatske ,koji su samo dva mjeseca nakon toga krenuli u otpor fašizmu taj bi nas teret i dan danas progonio .

Slava im i čast bila , zbog Vas smo tada dobili SR Hrvatsku u sklopu zajednice južnoslavenskih naroda , a sada imamo i neovissnu Republiku Hrvatsku

Pokradenu i opljačkanu , koja se tek sad polako izvlači iz gliba i močvare u koju smo uletili nakon krvavog domovinskog rata.

EU , eto nas ..stižemo konačno

Bodulski galeb
Besucher

#32 von Susi , 10.04.2012 12:19

Eto kaj mi se ne svidja: Mjesanje poltike i vjere...to mi ne pase nikako.

Moze jedno pitanje: Jel tebi smeta kad se pjeva himna u crkvi?

Susi  
Susi
Besucher

#33 von Mangup , 10.04.2012 14:50

Zitat von Susi

Moze jedno pitanje: Jel tebi smeta kad se pjeva himna u crkvi?

dobra stara suzi...

ponavljamo se,....

ali ponovit cu :

popovi i pojedine stranke desno orijentirane
ne zasluzuju ono sto je puku sveto...

amen

Mangup
Besucher

#34 von ghost , 10.04.2012 19:35

Zitat von Bodulski galeb
Mislim da ćeš ovim istupom bitno popraviti kredibilitet Praljka ,

Kad krenes s izjavom, bar dovrsi misao do kraja da ima neki smisao
Fali ti ono, zato, ZATO sto...
Kad nesto tvrdis napisi zato sto, ...

Zitat
a za Gotovinu sam Ti još prije spomenuo da ga ne stavljaš u isti kontekst sa Praljkom , no ipak si to učinila . Zločini za koji se terete su različiti ,a i postupci su im odvojeni ...no ti tvrdokorno pičiš po svome .

Kad ne boravis na forumu procitaj nesto o doktrini ZZP najbolje vojnog strucnjaka Hrvata; nikako reciklirane otpicajne ostatke i dezinformacije KOS-a.

Zitat
Tvoj tzv "uži kraj" je bio , jest i bit će uvijek dijelom BiH ,bez obzira na otvorenu želju nekakvog odcjepljenja .

Ova recenica zorno svjedoci da u stvari ono sto predbacujes meni, to ti cinis, manipuliras.
Cuj, "otvorenu želju nekakvog odcjepljenja"? Koga ti hoces ovdje zasmijati?
Odkud tebi ovo? O kome ti pricas?
Uce li vas ovo u institutu za povijest zvani jutranji list, slabodna & co?

Zitat
No , potezima u razdoblju od 1992- 1994 diskreditirali ste se u potpunosti , posebice oko HVO-HOS sukoba ,a da ne govorimo o otvorenom sukobu sa ArBIH i praktičkim primirjem sa snagama RS.

Sto ti hoces s ovim recenicom reci?

Zitat
Salveta je tada itekako bila vidljiva u stvarnosti .

O kakvoj salaveti ti govoris?

Zitat
Da slučajno Francek u zadnji čas nije skužil da je črni vrag zel šalu i da sa ArBiH mora stvoriti primirje i udružiti snage ništa od Federacije ne bi bilo,a Vi bi umjesto 350.000 u kompletu bili rasuti po svijetu ,a najviše naravno kod nas

Kako kod Vas?
Mi Hrvati nismo nisamo imali nikad pretenzije na tudja podrucja, osim ocuvanja svojih, tek ne nikada i niposto na Muslimanska.
Srbi su imali uvijek velike apetite na vase Muslimanske.

Zitat
Žalosno je u jednoj multietničkoj sredini težiti ka odstranjivanju drugog i trećeg zemljaka, a o humanim preseljenjima da i ne govorimo.

??? Autor nejasan.

Zitat
No dokle god budeš tumačila i branila teoriju da je HZ HB bila legitimna tvorevina ništa od toga .

Ne tumacim je ja, nego povijesnicari, strucnjaci, vojni stratezi ondasnjeg vremena-Hrvati. Ja jedino mogu citati i informirati se od strucnjaka, za razliku od tebe i slicnih tebi koji povijesne "cinjenice" cuclaju iz zutih medija.

Zitat
ps:o žrtvi Sarajeva pred 20 g. ni riječ nisi rekla , ne tiče te se nimalo .... joj kak si hladnokrvna

Tja. Ako te uveseljava to sto projeciras na mene. SAmo zamezi. Necu ti kvariti "meraka"

ghost  
ghost
Besucher

#35 von Bodulski galeb , 11.04.2012 10:56

Dakle niš Ti ni jasno , čak ni salveta , pa jako si me počela podsjećat na Jacu

Nego kažeš KOS , UDBA, OZNA ... itd.

Pa onda ok , evo ti onda jednog priznanja HRVATSKOG OBEVJEŠTAJCA

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/vi...ove/681311.html

Lijep dogovor ,a izgleda da je i šuška bila dobra .

Prljav novac , jako , jako ..... broji se u sarajevskim i ostalim bosansko-hercegovačkim žrtvama ,ali to se tebe ne tiče Ghost .

Ti si zabrijala za veoma "uske interese" svog zavičaja , širina tvoje domovine te nimalo ne zanima

Bodulski galeb
Besucher

#36 von Mangup , 11.04.2012 18:58

a boze jesu ovo neki hajvani,
da imam kaj nemam
ja bi vas skinul do gola ,
dal vam jednu deku
i zaprl v hladnu sobu....

deka = cebe

Mangup
Besucher

#37 von Bodulski galeb , 11.04.2012 19:25

Zitat von Mangup
a boze jesu ovo neki hajvani,
da imam kaj nemam
ja bi vas skinul do gola ,
dal vam jednu deku
i zaprl v hladnu sobu....

deka = cebe

Znaš kaj Jozo , tak ti je to kad si kakti neki političar

A donekle poznaš materiju ,a posebice mentalitet naših došljaka

ps:ajde kad više plaćaš turu , pa dosta je više prigorskog eskiviranja

Bodulski galeb
Besucher

#38 von ghost , 11.04.2012 19:29

Zitat von Bodulski galeb
Dakle niš Ti ni jasno , čak ni salveta , pa jako si me počela podsjećat na Jacu

Nije mi jasno o kakvoj ti salaveti govoris?
Inace si "rjecit", kako to da ne obrazlozis, napises tocno i konkretno o kakvoj se saleveti radi, pobogu?
Inace mi nisu jasne nabacane recenice bez ikakva smisla.
Nisi ni na jedno pitanje odgovorio.

Zitat
Nego kažeš KOS , UDBA, OZNA ... itd.

Zitat
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/video_cermak_i_vrh_hdza_iz_90tih_ratni_su_zlocinci_naftom_iz_inae_punili_su_srpske_tenkove/681311.html

Tamo sam pronasla da pise i ovo:
http://forum.dnevno.hr/vijesti/53590-vid....html#post82926

http://forum.dnevno.hr/vijesti/53590-vid....html#post83016

http://forum.dnevno.hr/vijesti/53590-vid....html#post83018

Ali Bodule, sto ti hoces reci meni i dalje nije jasno?

Zitat
Ti si zabrijala za veoma "uske interese" svog zavičaja , širina tvoje domovine te nimalo ne zanima

Tja. Sto ti hoces opce reci upisima?
Igras se asocijacija?
Nabacas nekakve fraze, asocijacije, polurecenice bez ikakva smisla.
Na konkretna pitanja ne dajes odgovor.

Upis jedan za redom koji pises je pokusaj diskretitiranja tako sto mi prebacujes "uske interese", "sirina domovine te nimalo ne zanima" i stasvenisi naredao do sada o meni i podbacio mi kojesta. Tipicne udbaske metode, sugovornika ocrni, oblati, provuci po blatu, spinaj. Mislim ti mozes znati koliko si ti zabrijao.

ghost  
ghost
Besucher

#39 von Bodulski galeb , 11.04.2012 19:50

@ghost - tražiš rječitost -ok , obećao sam da ću ti odgovarat
saleveti ? Što je to , ja sam spomenuo salvetu iliti ga ubrus

I da , igram se asocijacija , kao odgovor na tvoje suptilno i tendenciozno ubacivanje Praljka kao mučenika u tekstu oko Isusa i njegove muke za običnog malog čovjeka. Dakle na sam Uskrs išla si poistovjećivat njega sa Stepincem , Isusom .

Čak se i Suzy zapitala kako to miješaš religiju i poltiku ....ili je to u stvari normalna stvar.

ps:nabrijan donekle , jednostavno odgovaram na tvoju zagriženost

Brže mi prođe dan na poslu , čitaj to tak

Bodulski galeb
Besucher

#40 von Misko , 11.04.2012 20:58

-sam narucila novi mobitel i sad ga cekam ko kisa skale

Misko
Besucher

#41 von ghost , 11.04.2012 23:14

Zitat von Bodulski galeb
@ghost - tražiš rječitost -ok , obećao sam da ću ti odgovarat
saleveti ? Što je to , ja sam spomenuo salvetu iliti ga ubrus

A fore ti, za krepat od smija. Gore od djecijeg vritica.. Pa pun mi jet tekst gr.greski ovdje na forumu, ne objavljujem za bbc.
RAdije sutim kad nemam sto rec.
I sta je sa salvetom?

Zitat
I da , igram se asocijacija , kao odgovor na tvoje suptilno i tendenciozno ubacivanje Praljka kao mučenika u tekstu oko Isusa i njegove muke za običnog malog čovjeka. Dakle na sam Uskrs išla si poistovjećivat njega sa Stepincem , Isusom .
Čak se i Suzy zapitala kako to miješaš religiju i poltiku ....ili je to u stvari normalna stvar.

Ovo s mijesanjem "religije i pOlitike" me podsjeca na posvemosnje rasprostranjene balkanske biserk koji koji kao razlog neglasanja na izborima iznose ponosno razlog da se "oni ne bave politikom", ili bisere koji vremene rigidnog komunistickog sistema, kako kazu, "fale im ona vremena apoliticnosti" Razumijes li ti sto ja hocu reci????
Isusovo razapinjanje na krizu ima i te kako osim religiozne i politicku dimenziju. Malo su se metode promjenile od Rimskog carstva pa danas nemamo razapinjanje na kriz, zato imamo Haaski sud. U Rimskom carstvu je razapinjanje na kriz bilo predvidjeno za politicke pobunjenike, ali ne one sa STATUSOM gradjane RIMA! Ili si ti u Haaskoj sudinici vidio da se sudi generalima s odredjenim STATUSIMA. Dakle, oni koji su bili osudjeni za politicke i vojne zlocine, bili su razapeti na kriz. Evo, tek citaj tu

Zitat
Prema izvješćima Evanđelja proces protiv Isusa spadao je u nadležnost rimskog namjesnika, ukoliko bi bio optužen zbog veleizdaje i poticanja na pobunu, dakle političke prijestupe. Isus se prema optužbi židovskih velikih svećenika smatrao „kraljem židovskim“ i time postao prijetnja rimskoj vlasti. (Odvedoše ga Pilatu i stadoše ga optuživati:"Ovoga nađosmo kako zavodi naš narod i brani davati caru porez te za sebe tvrdi da je Krist, kralj.", Luka, 23, 2). Budući da je prijetio i ustanak židovskog stanovništva (Matej, 27, 24), Pilat je bio prisiljen baviti se optužbom.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Poncije_Pilat
Nego sta tebi i Suzi nije jasno, meni i dalje nije jasno sto me ovdje razapinjete zato sto sam se usudila ubaciti Praljka u kontekst, jer mi je u trenutku pisanja prolazio kroz glavu?
Kako rekoh, Praljka smatram casnim covjekom, koji je optuzen, a koji na temelju cinjenica koje prikuplja i svjedoci o tome sto se dogodilo za vrijeme velikosrpske agresije i njenim posljedicama. More se naci na netu koga zanima. Dakle, vlastitim naporom,bez potpore nadleznih institucija (ono sto su one trebale a koje ne cine), prikuplja cinjenice i svjedoci o tome sto se zbilja dogodilo u zamresnom kaosu. Nista ni manje ni vise kako su to cinili i mnogi hrvatski pioniri vizionari koji su u dato vrijeme vlastitim naporima pokrenuli stvaro, dok im je licemjerna javnost i institucije nijekala potporu (jer imaju valjda "vaznijeg" posla), tek kasnije kad stvari sazriju ista ta licemjerna javnost ce skociti na noge i reci kako je to eto zasluga svih i statijaznam.
Isus od Nazareta je "bio" -ali Isus zivi- osudjen kao politicki pobunjenik za ondasnju Rimsku politicku vlast, a za zidovsko javno mnijenje je bio proklet od Boga.

Zitat
ps:nabrijan donekle , jednostavno odgovaram na tvoju zagriženost
Brže mi prođe dan na poslu , čitaj to tak

Zagrizenost? Sta? Ko? Koga? Kome? O cemu ti?
Kako bi bilo da prestanes s etiketiranjem?
I iskreno mene ne zanima pises li s posla ili od kuda vec.

ghost  
ghost
Besucher

#42 von Bodulski galeb , 12.04.2012 15:09

Danas niš od odgovora Ghost , pričepila me Kamilica zu jednoj temi ,a vezana je baš za tebe
Zbog onog što sam ti od milja podijelio ipa , prozirna i zagrižena ... kad već minuciozno manipuliraš ratnim zločincem u tematici prožetoj Isusom .
Što se tiče salvete , pretpostavio sam da znaš za to , ali priča je duga i veže se na xy stvari . U biti nevažnih
Mislio sam da znaš za onu podjelu na salveti , jer ako smatraš da je Praljak pozitivac za tvoj "uži kraj", onda sam mislio da znaš cijelu priču oko svega toga ,no ... niš od mene za danas .
Uništila me dobitna kombinacija Miško&Kami sa podrškom Vile i Suzy.
Skužaj i eto može pjesma :

http://www.youtube.com/watch?v=i4gXzlNv9...c7cRVAAAAAAAABw

Bodulski galeb
Besucher

#43 von ghost , 15.04.2012 10:52

Zitat von Bodulski galeb

Zbog onog što sam ti od milja podijelio ipa , prozirna i zagrižena ... kad već minuciozno manipuliraš ratnim zločincem u tematici prožetoj Isusom .
Što se tiče salvete , pretpostavio sam da znaš za to , ali priča je duga i veže se na xy stvari . U biti nevažnih
Mislio sam da znaš za onu podjelu na salveti , jer ako smatraš da je Praljak pozitivac za tvoj "uži kraj", onda sam mislio da znaš cijelu priču oko svega toga ,no ... niš od mene za danas .

Sto to Praljak i salaveta? Ne poznajem pricu, prica ima uvijek, vise, samo jedna je cinjenica. Ne znam ja ko su tebi zlocinci? Etwa, ljepuskasta Pontica -ima nesto zajednicko u tom Ponxxx- od Isusovih dana do danas, to ti je ona sto je Hrvatima prilijepila etiketu podla kopilad. Hvala za pjesmu. Evo i tebi jedna http://www.youtube.com/watch?v=5z1VT4aWXXE

ghost  
ghost
Besucher

#44 von Bodulski galeb , 17.04.2012 10:46

I baš nju za poklon

http://www.youtube.com/watch?v=NMS6tyactW8

Trebalo je 20-tak godina da Hrvatska progleda i to tek kad ju je USKOK i državno odvjetništvo pričepilo za kriminalne radnje u milijunima kuna i burni raskid braka sa Šelebajem ?
Kao i njen rad kao urednice HTV-ovog dnevnika ,ali konačno ...

I nju mi pustiš kako plasira i zajedno sa Starešinom lažira ulogu te bijedne tvorevine

Jao jao

ps:to sa podlom kopiladi ? ..hmmm sad nakon ADEZE-a i Sanadera ,lažima i licemjerstvom , pa čak i dva ADEZE-a u vašoj tvorevini , ... sa ovom nezasitnom popadijom i pljačkom tj pretvorbom "društvenog vlasništva" , sa raznoraznim Mamićima, Pašalićima, Kutlima ....., kupusanjem BiH u dogovoru sa Srbima , zločinima nakon Oluje zbog kojih sada nevini Gotovina mora čamiti u zatvoru , mislim da smo se SVIJETU pokazali kao pravi Balkanci
Drugo je što mi sami mislimo o sebi

Bodulski galeb
Besucher

#45 von ghost , 17.04.2012 20:31

Zitat von Bodulski galeb
I baš nju za poklon

http://www.youtube.com/watch?v=NMS6tyactW8

Mislim da si s stavljem ovog lika s ovim naslovom pokazao da je zavrsena komunikacija s tobom.
Ti jos ko "hrvatski" "novinari" tipa M. SErver & co. jos trazis ustase po hrvatskoj, po zidovima osnovnih skola itd.
Ostaj zdravo druze Bosko Buha i trazi ustase u Hrvata.
Kakve BOLAN ustase tebe snasle?
Ti & companija ti dd idoloske provincije *45 nikako dalje, dublje, sire, jutarnjeg, slobodne, a galebe?

Zitat
Trebalo je 20-tak godina da Hrvatska progleda i to tek kad ju je USKOK i državno odvjetništvo pričepilo za kriminalne radnje u milijunima kuna i burni raskid braka sa Šelebajem ?

O cemu ti?
Kakve veze ovo ima s mojim upisom?

Zitat
Kao i njen rad kao urednice HTV-ovog dnevnika ,ali konačno ...

???

Zitat
I nju mi pustiš kako plasira i zajedno sa Starešinom lažira ulogu te bijedne tvorevine
Jao jao

Ti neznas dalje od lijepljenja epiteta i pridjeva.
O kome, o cemu ti?
O kooj bijednoj tvorevini?
Ko je bijedan?
Zasto je bijedno?

Zitat
ps:to sa podlom kopiladi ? ..hmmm sad nakon ADEZE-a i Sanadera ,lažima i licemjerstvom , pa čak i dva ADEZE-a u vašoj tvorevini , ... sa ovom nezasitnom popadijom i pljačkom tj pretvorbom "društvenog vlasništva" , sa raznoraznim Mamićima, Pašalićima, Kutlima ....., kupusanjem BiH u dogovoru sa Srbima , zločinima nakon Oluje zbog kojih sada nevini Gotovina mora čamiti u zatvoru , mislim da smo se SVIJETU pokazali kao pravi

Sta je sada ubacujes Sanadera, i dnevnu politiku?
O cemu sada?
Ko to radi kupus?
Lamatas, dijelis "epitete" i manipuliras iz upisa u upis, bez ikakvog argumeniranja, bez ikakvog smisla.

Dakle, zavrsavam svaku mogucu komunikaciju s tobom. Ides u ignor listu, ne citam te, iz razloga jer si pisanjem pokazao:
- da ne odgovaras na postavljena pitanja, umjesto toga nabacujes sramezljivo bljuvotine zutog tiska koja s jedna drugom nema veze, bez povezice, bez argumentiranja. Em se dokacis Praljka, pa Gotovine, te moderatorice, bez ikakve povzice, mjesajuci kruske i jabuke.
To je kao da se podje analizirati i raspravljati o raku dojke, a ti jos imas u glavi predodzbu da zena ima tri sise.
-ne raspravljam s tobom iz razloga, jer nisi sposoban rasparavljati argumentirano, nego si negdje namrisao da imam veze s Hercegovinom tako da je to tebi ocito glavni kreterij u raspravi.

Zitat
Balkanci
Drugo je što mi sami mislimo o sebi

???
Sve u redu?

ghost  
ghost
Besucher

Sto radite trenutno?
sad cu ...a vi?

Xobor Xobor Forum Software
Einfach ein eigenes Forum erstellen